Hikvision DS-2CD2626G2-IZS
Kód: DS-2CD2626G2-IZS.png?678116eb)
Návrh zabezpečení vašeho objektu
Zpracujeme kompletní návrh
zabezpečení Vašeho domu, dle vašich potřeb.

Doprava zdarma
při nákupu nad 2000,- Kč, kurýrem, dle Vašeho výběru.

Prodloužená záruka
Nadstandartní záruka 36 měsíců,
na většinu produktů Hikvision

10 let zkušeností
Více než 10 let zkušeností,
s instalací kamerových systémů
Detailní popis produktu
Klíčové vlastnosti
- Vysoce kvalitní obraz s rozlišením 2 MP
- Motorizovaná varifokální čočka pro snadnou instalaci a monitorování
- Vynikající výkon při slabém osvětlení s technologií Power-by-DarkFighter
- Efektivní kompresní technologie H.265+
- Jasný obraz proti silnému protisvětlu díky technologii 120 dB true WDR
- Zaměřte se na klasifikaci lidí a vozidel na základě hlubokého učení
- K dispozici je audio a alarmové rozhraní
- Odolný vůči vodě a prachu (IP66) a odolný proti vandalismu (IK10)
Technické parametry
| Image Sensor | 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Min. Illumination | Barva: 0.002 Lux @ (F1.4, AGC ON),ČB: 0 Lux s IR |
| Shutter Time | 1/3 s až 1/100,000 s |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Day & Night | IR cut filtr |
| Angle Adjustment | Otočení: 0° až 355°,tilt: 0° až 90°,rotate: 0° až 360° |
| Lens Type | Varifocal lens, motorized lens, 2.8 až 12 mm |
| Focal Length & FOV | 2.8 až 12 mm, horizontální ÚPOZ 113° až 31°, vertikální ÚPOZ 58° až 18°, diagonální ÚPOZ 138° až 36° |
| Lens Mount | Ø14 |
| Typ clony | Pevná |
| Aperture | F1.4 |
| Depth Of Field | 0.5 m to ∞ |
| DORI vzdálenosti | 2.8 až 12 mm: | Wide: D: 44.1 m, O: 17.5 m, R: 8.8 m, I: 4.4 m | Tele: D: 137.9 m, O: 54.7m, R: 27.6 m, I: 13.8m |
| Supplement Light Type | IR |
| Vlnová délka IR | 850 nm |
| Smart Supplement Light | Ano |
| Supplement Light Range | Až 60 m |
| Main Stream | 50 Hz: 25 fps (1920 × 1080, 1280 × 720) | 60 Hz: 30 fps (1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Third Stream | 50 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) | 60 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360), | *Third stream is supported under certain settings. |
| Scalable Video Coding (SVC) | H.264 a H.265 encoding |
| Sub-Stream | 50 Hz: 25 fps (640 × 480, 640 × 360) | 60 Hz: 30 fps (640 × 480, 640 × 360) |
| Video Bit Rate | 32 Kbps až 8 Mbps |
| Bit Rate Control | CBR,VBR |
| Video Compression | Hlavní proud: H.265/H.264/H.264+/H.265+, | Vedlejší proud: H.265/H.264/MJPEG, | Třetí proud: H.265/H.264, | *Third stream is supported under certain settings. |
| H.264 Type | Baseline Profile,Main Profile,High Profile |
| H.265 Type | Main Profile |
| Region Of Interest (ROI) | 1 fixed region(s) for main stream a sub-stream |
| Audio Type | Mono sound |
| Audio Compression | G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Environment Noise Filtering | Ano |
| Audio Bit Rate | 64 Kbps (G.711ulaw/G.711alaw)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 až 192 Kbps (MP2L2)/8 až 320 Kbps (MP3)/16 až 64 Kbps (AAC-LC) |
| Audio Sampling Rate | 8 kHz/16 kHz/32 kHz/44.1 kHz/48 kHz |
| Protocols | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP |
| Simultaneous Live View | Až 6 channels |
| Smooth Streaming | Ano |
| User/Host | Až 32 users | 3 user levels: administrator, operator, a user |
| Security | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, 802.1X authentication (EAP-TLS, EAP-LEAP, EAP-MD5), watermark, IP address filter, basic a digest authentication for HTTP/HTTPS, WSSE a digest authentication for Open Network Video Interface, RTP/RTSP over HTTPS, control timeout settings, security audit log, TLS 1.3, host authentication (MAC address) |
| Network Storage | NAS (NFS, SMB/CIFS),Auto Network Replenishment (ANR), | Together with high-end Hikvision memory card, memory card encryption a health detection are supported. |
| Client | iVMS-4200,Hik-Connect,Hik-Central |
| Web Browser | Plug-in required live view: IE 10+, IE 11, | Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, | Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+ |
| Image Parameters Switch | Ano |
| Image Settings | Rotate mode,saturation,brightness,contrast,sharpness,gain,white balance,adjustable by client software or web browser |
| Day/Night Switch | Day,Night,Auto,Schedule |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120 dB |
| Image Enhancement | BLC,HLC,3D DNR |
| Privacy Mask | Ano |
| Síťové rozhraní | 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port |
| Vestavěné úložiště | Built-in memory card slot, support microSD card, až 256 GB |
| Built-In Microphone | NA |
| Built-In Speaker | NA |
| Audio | 1 input (line in), 3.5 mm connector, max. input amplitude: 3.3 Vpp, input impedance: 4.7 KΩ, interface type: non-equilibrium, | 1 output (line out), 3.5 mm connector, max. output amplitude: 3.3 Vpp, output impedance: 100 Ω, interface type: non-equilibrium, mono sound |
| Alarm | 1 input(s), 1 output(s) (max. 24 VDC/24 VAC, 1 A) |
| Resetovací tlačítko | Ano |
| Basic Event | Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human a vehicle)),video tampering alarm,exception |
| Smart Event | Line crossing detection, intrusion detection, region entrance detection, region exiting detection (support alarm triggered by specified target types (human a vehicle)), | Scene change detection |
| Propojení | Upload to FTP/NAS/memory card,notify surveillance center,trigger recording,trigger capture,trigger alarm output,audible warning,send email |
| Face Capture | Ano |
| Power | 12 VDC ± 25%, 1.08 A, max. 13 W,two-core terminal block,reverse polarity protection, | PoE: 802.3at, Class 4, 42.5 V až 57 V, 0.36 A až 0.27 A, max. 15 W |
| Dimension | Ø144.1 mm × 345.7 mm (Ø5.7" × 13.6") |
| Package Dimension | 385 mm × 190 mm × 180 mm (15.2" × 7.5" × 7.1") |
| Weight | Přibližně 1450 g (3.2 lb.) |
| With Package Weight | Přibližně 2521 g (5.6 lb.) |
| Storage Conditions | -30 °C až 60 °C (-22 °F až 140 °F). Humidity 95% nebo méně (bez kondenzace) |
| Startup And Operating Conditions | -30 °C až 60 °C (-22 °F až 140 °F). Humidity 95% nebo méně (bez kondenzace) |
| Language | 33 languages: English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| General Function | Heartbeat,anti-flicker,mirror,flash log,password reset via email,privacy mask |
| Safety | UL: UL 62368-1, | CB: IEC 62368-1: 2014+A11, | CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017, | LOA: IEC/EN 60950-1 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU, | WEEE: 2012/19/EU, | Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Protection | IP66: IEC 60529-2013||IK10: IEC 62262:2002 |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | 2 Mpix |
|---|---|
| Záruka: | 36 měsíců |
| ? Antivandal: | IK10 |
| ? DarkFighter: | Ne |
| SD karta: | Ne |
| Krytí: | IP66 |
| Mikrofon: | Ano |
| Napájení: | 12V DC / PoE (802.3at) |
| ? AcuSense: | 2. generace |
| ? ColorVu: | Ne |
| Typ kamery: | bullet |
| ? WDR: | 120 dB |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
