Hikvision DS-2CD2T23G2-4I
Kód: DS-2CD2T23G2-4I/2-8 DS-2CD2T23G2-4I/4 Zvolte variantu.png?678116eb)
Návrh zabezpečení vašeho objektu
Zpracujeme kompletní návrh
zabezpečení Vašeho domu, dle vašich potřeb.

Doprava zdarma
při nákupu nad 2000,- Kč, kurýrem, dle Vašeho výběru.

Prodloužená záruka
Nadstandartní záruka 36 měsíců,
na většinu produktů Hikvision

10 let zkušeností
Více než 10 let zkušeností,
s instalací kamerových systémů
Související produkty
Detailní popis produktu
Technické parametry
| Image Sensor | 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Barva: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON),ČB: 0 Lux s IR |
| Shutter Time | 1/3 s až 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filtr |
| Angle Adjustment | Otočení: 0° až 360°,tilt: 0° až 90°,rotate: 0° až 360° |
| Lens Type | Pevný objektiv, 2.8, 4, a 6 mm volitelně |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontální ÚPOZ 107°, vertikální ÚPOZ 57°, diagonální ÚPOZ 127° | 4 mm, horizontální ÚPOZ 87°, vertikální ÚPOZ 46°, diagonální ÚPOZ 104° | 6 mm, horizontální ÚPOZ 54°, vertikální ÚPOZ 29°, diagonální ÚPOZ 63° |
| Lens Mount | M12 |
| Typ clony | Pevná |
| Aperture | F1.6 |
| Depth Of Field | 2.8 mm: 1 m to ∞ | 4 mm: 1.2 m to ∞ | 6 mm: 2.8 m to ∞ |
| DORI vzdálenosti | 2.8 mm: D: 44 m, O: 17 m, R: 9 m, I: 4 m | 4 mm: D: 54 m, O: 21 m, R: 11 m, I: 5 m | 6 mm: D: 88 m, O: 35 m, R: 18 m, I: 9 m |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | -2I: až 60 m, -4I: až 80 m |
| Smart Supplement Light | Ano |
| Vlnová délka IR | 850 nm |
| Main Stream | 50 Hz: 25 fps (1920 × 1080, 1280 × 720) | 60 Hz: 30 fps (1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Sub-Stream | 50 Hz: 25 fps (640 × 480, 640 × 360) | 60 Hz: 30 fps (640 × 480, 640 × 360) |
| Third Stream | 50 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) | 60 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) |
| Video Compression | Hlavní proud: H.265/H.264/H.264+/H.265+, | Vedlejší proud: H.265/H.264/MJPEG, | Třetí proud: H.265/H.264 |
| Video Bit Rate | 32 Kbps až 8 Mbps |
| H.264 Type | Baseline Profile,Main Profile,High Profile |
| H.265 Type | Main Profile |
| Bit Rate Control | CBR,VBR |
| Scalable Video Coding (SVC) | H.264 a H.265 encoding |
| Region Of Interest (ROI) | 1 fixed region(s) for main stream a sub-stream |
| Protocols | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, WebSocket, WebSockets |
| Simultaneous Live View | Až 6 channels |
| User/Host | Až 32 users | 3 user levels: administrator, operator, a user |
| Security | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, 802.1X authentication (EAP-TLS, EAP-LEAP, EAP-MD5), watermark, IP address filter, basic a digest authentication for HTTP/HTTPS, WSSE a digest authentication for Open Network Video Interface, RTP/RTSP over HTTPS, control timeout settings, security audit log, TLS 1.3, host authentication (MAC address) |
| Network Storage | NAS (NFS, SMB/CIFS),Auto Network Replenishment (ANR) |
| Client | iVMS-4200,Hik-Connect,Hik-Central |
| Web Browser | Plug-in required live view: IE 10, IE 11, | Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+, | Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+ |
| Image Parameters Switch | Ano |
| Image Settings | Rotate mode,saturation,brightness,contrast,sharpness,gain,white balance,adjustable by client software or web browser |
| Day/Night Switch | Day,Night,Auto,Schedule |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120 dB |
| Image Enhancement | BLC,HLC,3D DNR |
| Privacy Mask | Ano |
| Síťové rozhraní | 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port |
| Vestavěné úložiště | | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, až 512 GB |
| Resetovací tlačítko | Ano |
| Basic Event | Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human a vehicle)),video tampering alarm,exception |
| Smart Event | | Face detection |
| Propojení | Upload to FTP/NAS/memory card,notify surveillance center,send email,trigger recording,trigger capture |
| Ochrana perimetru | Line crossing, intrusion | Support alarm triggering by specified target types (human a vehicle) |
| Power | 2I: 12 VDC ± 25%, 0.63 A, max. 7.6 W, Ø5.5 mm coaxial power plug, reverse polarity protection, PoE: IEEE 802.3af, Class 3, 36 V až 57 V, 0.25 A až 0.16 A, max. 9 W; 4I: 12 VDC ± 25%, 0.88 A, max. 10.6 W, Ø5.5 mm coaxial power plug, reverse polarity protection, PoE: IEEE 802.3af, Class 3, 36 V až 57 V, 0.34 A až 0.21 A, max. 12 W |
| Material | Front cover: metal, back cover: metal |
| Dimension | 289 mm × 93.1 mm × 91.2 mm (11.4" × 3.7" × 3.6") |
| Package Dimension | 386 mm × 156 mm × 155 mm (15.2" × 6.2" × 6.2") |
| Weight | Přibližně 1100 g (2.4 lb.) |
| With Package Weight | Přibližně 1599 g (3.5 lb.) |
| Storage Conditions | -30 °C až 60 °C (-22 °F až 140 °F). Humidity 95% nebo méně (bez kondenzace) |
| Startup And Operating Conditions | -30 °C až 60 °C (-22 °F až 140 °F). Humidity 95% nebo méně (bez kondenzace) |
| Language | | 33 languages: English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| General Function | Heartbeat,anti-flicker,password reset via email,pixel counter |
| Safety | UL: UL 62368-1, | CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU, | WEEE: 2012/19/EU, | Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Protection | IP67: IEC 60529-2013 |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | 2 Mpix |
|---|---|
| Záruka: | 36 měsíců |
| ? Antivandal: | Ne |
| ? DarkFighter: | Ne |
| SD karta: | Ne |
| Mikrofon: | Ne |
| Napájení: | 12V DC / PoE (802.3af) |
| ? AcuSense: | 2. generace |
| ? ColorVu: | Ne |
| Typ kamery: | bullet |
| ? WDR: | 120 dB |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
