Hikvision DS-2CD2T43G2-4I
Kód: DS-2CD2T43G2-4I/2-8 DS-2CD2T43G2-4I/4 Zvolte variantu.png?678116eb)
Návrh zabezpečení vašeho objektu
Zpracujeme kompletní návrh
zabezpečení Vašeho domu, dle vašich potřeb.

Doprava zdarma
při nákupu nad 2000,- Kč, kurýrem, dle Vašeho výběru.

Prodloužená záruka
Nadstandartní záruka 36 měsíců,
na většinu produktů Hikvision

10 let zkušeností
Více než 10 let zkušeností,
s instalací kamerových systémů
Související produkty
Detailní popis produktu
Technické parametry
| Image Sensor | 1/3″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2688 × 1520 |
| Min. Illumination | Barva: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux s IR on |
| Shutter Time | 1/3 s až 1/100,000 s |
| Day & Night | ICR Cut |
| Angle Adjustment | Otočení: 0° až 360°, tilt: 0° až 90°, rotate: 0° až 360° |
| Lens Type | Pevný objektiv, 2.8, 4, a 6 mm volitelně |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontální ÚPOZ 103°, vertikální ÚPOZ 55°, diagonální ÚPOZ 122° | 4 mm, horizontální ÚPOZ 84°, vertikální ÚPOZ 45°, diagonální ÚPOZ 100° | 6 mm, horizontální ÚPOZ 52°, vertikální ÚPOZ 28°, diagonální ÚPOZ 61° |
| Lens Mount | M12 |
| Typ clony | Pevná |
| Aperture | F1.6 |
| DORI vzdálenosti | 2.8 mm: D: 67 m, O: 26 m, R: 13 m, I: 6 m | 4 mm: D: 80 m, O: 31 m, R: 16 m, I: 8 m | 6 mm: D: 120 m, O: 47 m, R: 24 m, I: 12 m |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | -2I: až 60 m | -4I: až 80 m |
| Smart Supplement Light | Ano |
| Vlnová délka IR | 850 nm |
| Main Stream | 50 Hz: 25 fps (2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720) | 60 Hz: 30 fps (2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Sub-Stream | 50 Hz: 25 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) | 60 Hz: 30 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) |
| Third Stream | 50 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) | 60 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360) |
| Video Compression | Hlavní proud: H.265/H.264/H.264+/H.265+ | Vedlejší proud: H.265/H.264/MJPEG | Třetí proud: H.265/H.264 |
| Video Bit Rate | 32 Kbps až 8 Mbps |
| H.264 Type | Baseline Profile/Main Profile/High Profile |
| H.265 Type | Main Profile |
| Bit Rate Control | CBR/VBR |
| Scalable Video Coding (SVC) | Ano |
| Region Of Interest (ROI) | 1 fixed region for main stream a sub-stream |
| Protocols | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, WebSocket, WebSockets |
| Simultaneous Live View | Až 6 channels |
| User/Host | Až 32 users. 3 user levels: administrator, operator a user |
| Security | Password protection, complicated password, HTTPS encryption, IP address filter, Security Audit Log, basic a digest authentication for HTTP/HTTPS, TLS 1.1/1.2, WSSE a digest authentication for Open Network Video Interface |
| Network Storage | NAS (NFS, SMB/CIFS), auto network replenishment (ANR) |
| Client | iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central |
| Web Browser | Plug-in required live view: IE 10, IE 11 | Plug-in free live view : Chrome 57.0+, Firefox 52.0+ | Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+ |
| Image Parameters Switch | Ano |
| Image Settings | Rotate, mirror, privacy mask, saturation, brightness, contrast, sharpness, gain, white balance adjustable by client software or web browser |
| Day/Night Switch | Den, Noc, Automaticky, Plán |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120 dB |
| Image Enhancement | BLC, HLC, 3D DNR |
| Síťové rozhraní | 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port |
| Vestavěné úložiště | Built-in microSD, až 512 GB |
| Resetovací tlačítko | Ano |
| Basic Event | Motion detection (human a vehicle targets classification), video tampering alarm, exception |
| Smart Event | Line crossing detection, intrusion detection | Supports human a vehicle targets classification | Face detection |
| Propojení | Upload to FTP/memory card/NAS, notify surveillance center, trigger recording, trigger capture, sned email |
| Power | -2I: | 12 VDC ± 25%, 0.71 A, max. 8.5 W, Ø5.5 mm coaxial power plug, reverse polarity protection | PoE: 802.3af, 36 V až 57 V, 0.27 A až 0.17 A, max. 9.5 W | -4I: | 12 VDC ± 25%, 1.0 A, amx. 11.5 W, Ø5.5 mm coaxial power plug, reverse polarity protection | PoE: 802.3af, Class 3, 36 V až 57 V, 0.35 A až 0.22 A, max. 12.5 W |
| Material | Aluminum alloy body | Sun shield, IR cover: plastic |
| Dimension | Ø105 × 299.7 mm (Ø4.1″ × 11.8″) |
| Package Dimension | 386 × 156 × 155 mm (15.2" × 6.2" × 6.2") |
| Weight | Přibližně 1070 g (2.4 lb.) |
| With Package Weight | Přibližně 1589 g (3.5 lb.) |
| Storage Conditions | -30 °C až 60 °C (-22 °F až 140 °F). Humidity 95% nebo méně (bez kondenzace) |
| Startup And Operating Conditions | -30 °C až 60 °C (-22 °F až 140 °F). Humidity 95% nebo méně (bez kondenzace) |
| Language | 33 languages | English, Russian, Estonian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenian, Serbian, Turkish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Vietnamese, Japanese, Latvian, Lithuanian, Portuguese (Brazil), Ukrainian |
| General Function | Anti-flicker, heartbeat, password reset via e-mail, pixel counter |
| Safety | UL (UL 60950-1); CB (IEC 60950-1:2005 + Am 1:2009 + Am 2:2013); CE-LVD (EN 60950-1:2005 + Am 1:2009 + Am 2:2013); BIS (IS 13252(Part 1):2010+A1:2013+A2:2015); LOA (IEC/EN 60950-1) |
| Environment | CE-RoHS (2011/65/EU); WEEE (2012/19/EU); Reach (Regulation (EC) No 1907/2006) |
| Protection | IP67 (IEC 60529-2013) |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | 4 Mpix |
|---|---|
| Záruka: | 36 měsíců |
| ? Antivandal: | Ne |
| ? DarkFighter: | Ne |
| SD karta: | Ne |
| Krytí: | IP67 |
| Mikrofon: | Ano |
| Napájení: | 12V DC / PoE (802.3af) |
| ? AcuSense: | 2. generace |
| ? ColorVu: | Ne |
| Typ kamery: | bullet |
| ? WDR: | 120 dB |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
